O Pickwicku

HISTÓRIA

Bohatá história čajov Pickwick sa datuje od roku 1753 spolu s firmou Douwe Egberts. V tomto roku Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses otvorili svoj koloniál v mestečku Joure v Holandsku, čím položili základy dnešnej spoločnosti Douwe Egberts. Egbert a Akke videli svoje poslanie v predaji výrobkov, ktoré "zvyšujú pôžitky každodenného života".

Až do prvej svetovej vojny predávali široký sortiment tovaru. Hlavnými výrobky bola káva, tabak a čaj, vedľa cukroviniek, cukru, ryže, cestovín, čakanky, škorica, šafránu, octu, čokolády a sušeného ovocia.

V roku 1937 získal Pickwick svoje súčasné meno. V snahe nájsť viac "anglicky-znejúce" meno pre čaj Douwe Egberts, žena vtedajšieho riaditeľa prišla s najlepším návrhom. Jej obľúbeným spisovateľom bol Angličan Charles Dickens, a tak navrhla Pickwick podľa diela "Kronika Pickwickovho klubu".

Pickwick sa počas rokov rozšíril aj do ďalších krajín. Ako značka spoločnosti Jacobs Douwe Egberts sú čaje Pickwick aktívne predávané v šiestich krajinách, ktorými sú Holandsko, Česká republika, Slovenská republika, Maďarsko, Dánsko a Belgicko. Jedna vec sa však nezmenila: stála kvalita čajov Pickwick.