Ethical Tea Partnership

Spoločnosť Pickwick sa zaväzuje k etickému zaobchádzaniu s ľuďmi v našich čajových spoločenstvách a zároveň k ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Radi by sme vás zoznámili s tým, ako k tomu prispieva naše partnerstvo s organizáciou Ethical Tea Partnership.

 

Od produkcie čajových lístkov až po vašu šálku čaju doma, spoločnosť Pickwick chce prispieť k pozitívnym zmenám, preto sme jedným zo zakladajúcich členov organizácie Ethical Tea Partnership (ETP).

 

Projekt „Zlepšenie životov žien a detí v čajových komunitách v Ásame“

 

V spolupráci s UNICEF pracuje organizácia Ethical Tea Partnership už niekoľko rokov na zlepšení životných podmienok v čajových spoločenstvách. Partnerstvo medzi ETP a UNICEF začal v roku 2014 projekt v indickom Ásame. Ústrednú úlohu v tomto projekte hrajú mladé dievčatá. V druhej fáze programu ETP spolupracuje s viac ako 200 čajovými plantážami, čo je štvrtina všetkých čajových plantáží v Ásame. Vzhľadom na to, že jeho cieľom je osloviť viac ako 150 000 detí a mladých ľudí, pôjde o jeden z najväčších programov svojho druhu v Ásame.

Program "Zlepšenie životov" sa zaoberá niektorými z najzávažnejších problémov postihujúcich ženy a deti, vrátane zdravotnej starostlivosti, rozvoja a výživy detí, vody, sanitácie, hygieny, vzdelania a ochrany detí.

 

Účasť na programe Revitalizácia Malawi Tea 2020 (Malawi Tea 2020)

 

Ethical Tea Partnership pomáha s programom revitalizácie Malawi Tea 2020, ktorého cieľom je okrem iného zlepšiť zlé životné podmienky v čajovom sektore v Malawi. Spoločne s Čajovou asociáciou Malawi (TAML), Oxfam, IDH (Iniciatíva pre udržateľný obchod) a GIZ (Nemecká rozvojová agentúra) vytvára ETP v Malawi konkurencieschopný čajový priemysel, v ktorom pracovníci dostávajú príjem, z ktorého sa dá vyžiť, av ktorom môžu rásť drobní pestovatelia. Mnoho drobných pestovateľov, z ktorých 65 % tvoria ženy, napríklad zlepšilo svoje poľnohospodárske a obchodné zručnosti. Okrem toho bolo založených 45 škôlok a vysadených viac ako 540 000 nových čajových rastlín, ktoré dobre odolávajú suchu.