Naša cesta k udržateľnosť

Zaujíma vás, ako sa spoločnosť Pickwick stará o udržateľnosť? Vieme, že udržateľnosť je v súčasnosti čoraz dôležitejšou témou. Podnikáme kroky smerom k udržateľnejšiemu prístupu a robíme to s ohľadom na životné prostredie. Uvedomujeme si, ako môže čaj ovplyvniť naše pocity, preto s láskou investujeme do vytvárania príjemných chvíľ s čajom. Ako presne to robíme? To sa dozviete nižšie.

 

productie-1-circkel.png verpakken-1-cirkel.png verbinden-1-cirkel.png verbruiken-1-cirkel.png
Zodpovedný prístup k pestovaniu Menej odpadu, viac čaju Spoločné chvíle Spoločne ešte udržateľnejšie

icon_productie_cirkel.png

Zodpovedný prístup k pestovaniu

Odkiaľ pochádza čaj Pickwick?

 

Rainforest Alliance (RA)

Zodpovedný prístup k pestovaniu je našou najvyššou prioritou. Preto všetky čajové lístky v čajoch Pickwick pochádzajú z čajových plantáží s certifikátom Rainforest Alliance. Tým sa zabezpečujú udržateľné postupy pestovania a podpora farmárov. Tento rok budú mať všetky čierne čaje Pickwick certifikát RA!

Viac informácií o Rainforest Alliance nájdete tu

rainforest-alliance--thea-leafs.png
ethical-tea-partnership_thea-leafs_2.png

 

Ethical Tea Partnership

Naším dlhodobým cieľom je dosiahnuť pozitívne zmeny v celom čajovom sektore. Preto sme spolu s ďalšími organizáciami vytvorili partnerstvo Ethical Tea Partnership, ktorého cieľom je chrániť pestovateľov čaju a pomôcť zlepšiť ich živobytie. Prostredníctvom tohto projektu môžu napríklad pestovatelia čaju v Rwande absolvovať školenia o riadení, naučiť sa lepšie investovať zdroje do rozvoja fariem a pracovať na zvýšenie rovnosti žien a mužov.

Viac informácií o projekte Ethical Tea Partnership nájdete tu

verpakken-cirkel.png

Menej odpadu,
viac čaju

Ako udržateľné sú naše obaly?

icon-geen-plastic-verpakkingsmateriaal2.jpg

Krabice bez fólie

V spoločnosti Pickwick chceme prispieť k menšiemu množstvu obalov. Preto pracujeme na vývoji krabice Pickwick bez fólie s rovnakou kvalitou, akú od nás očakávate. Medzitým môžete fóliu recyklovať tak, že ju vytriedite do plastového odpadu. Na čajoch Pickwick Herbal Super Blends už plastovú fóliu nenájdete.

 

Recyklujme!

Naše čajové vrecúška sa už roky balia do papierových obálok a tieto obálky sa balia do kartónových škatúľ. Tým sa zachováva kvalita čaju a umožňujú sa rozlíšiť rôzne chute čaju. Nezabudnite, že tieto papierové obaly sa dajú recyklovať. Ak obal už nepoužívate, môže ísť rovno do koša na papier!

recycling_icon.jpg
icon-productie.jpg

Zelená energia

Vedeli ste, že pri výrobe čaju používame prírodné palivo? V továrni našej materskej spoločnosti Jacobs Douwe Egberts v Joure sa okrem čaju vyrába aj káva. Pri výrobe kávy vzniká tzv. Tá sa spaľuje a používa na vykurovanie našich parných kotlov. Energia uvoľnená pri tomto procese sa využíva na výrobu nášho čaju a zodpovedá spotrebe elektrickej energie približne 2 000 domácností.

verbruiken-cirkel.png

Spoločne ešte udržateľnejšie

Čo môžem urobiť sám(a)?

icon-thee-drinken-thuis2.png

Vychutnajte si čaj pohodlne doma

Ak si chcete uvariť šálku čaju doma, stačí si uvariť toľko vody, koľko potrebujete. Ušetríte tak trochu energie. Šálku horúceho čaju si môžete vychutnať aj keď idete von, najlepšie nie z jednorazového hrnčeka, ale napríklad z termosky. Nielenže sa tak lepšie pije, ale je to aj lepšie pre životné prostredie.

icon-afvalscheiden2.png

Triedenie odpadu

K recyklácii môžete prispieť správnym triedením odpadu z čajových obalov. Plastovú fóliu môžete dať do žltého kontajnera na plasty, kartónovú škatuľu a papierové obálky do kontajnera na papier a čajové vrecúško do kontajnera na zvyškový odpad.

icon-hergebruik2.png

Opätovné použitie

Naše krabičky na čaj Pickwick sa dajú použiť mnohými spôsobmi. Niektorí milovníci čaju si tieto praktické krabičky nechávajú na uskladnenie, iní s nimi hrajú stolové hry alebo ich používajú ako materiál na ručné práce. Doprajte krabičkám Pickwick druhý život aj vy!