Snaha o 100 % udržateľný čaj s

Rainforest Alliance

Co je Rainforest Alliance?

Rainforest Alliance je medzinárodná nezisková organizácia, ktorá sa zaviazala vytvárať lepšiu budúcnosť pre ľudí a prírodu. Prostredníctvom spolupráce s mnohými zúčastnenými stranami, vrátane poľnohospodárov, podnikov a spotrebiteľov, má Rainforest Alliance za cieľ chrániť lesy, zlepšiť živobytie farmárov a lesných komunít a pomôcť im prispôsobiť sa zmene klímy.

 

Úcta k ľuďom a prírode

Nákupom nášho čaju s certifikáciou Rainforest Alliance ako Pickwick zaisťujeme, že sú pri jeho výrobe rešpektovaní ľudia a príroda.

m08_twohalves1bewerkt.png
ratwohalves3.png

Na ceste k 100% certifikácii Rainforest Alliance

V spoločnosti Pickwick pracujeme na tom, aby sme všetok čaj získavali od Rainforest Alliance. Niektoré príchute Pickwick však vyžadujú ďalšie prísady, ako sú kúsky ovocia, okvetné lístky, bylinky a korenie. Tieto prísady zatiaľ bohužiaľ nie sú široko dostupné, takže niektoré čaje Pickwick zatiaľ nemôžu niesť pečať RA, ale to sa čoskoro zmení! V tomto roku budú certifikované čierne čaje Pickwick a zároveň pracujeme na certifikácii celého radu zelených čajov!

Ako poznáte organizáciu Rainforest Alliance?

Výrobky s certifikátom Rainforest Alliance spoznáte podľa pečate na obale. Výrobky s pečaťou Rainforest Alliance Certified™ (spoznáte ich podľa zelenej žabky na obale) prispievajú k pozitívnemu vplyvu na životné prostredie, sociálnej spravodlivosti a zlepšeniu pracovných podmienok pre poľnohospodárske komunity.

twohalves-rainforest-alliance-new-logo-final.jpg

Fotografie: The Rainforest Alliance